Muhammed KAÇAR - Bir Dağ Efsanesinin Kişisel Platformu
Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merak Ettiğiniz Soru Ve Cevaplar Burada !! Uzmanlar Tarafından Cevaplanmıştır

Merak Ettiğiniz Soru Ve Cevaplar Burada !! Uzmanlar Tarafından Cevaplanmıştır Empty Merak Ettiğiniz Soru Ve Cevaplar Burada !! Uzmanlar Tarafından Cevaplanmıştır

Mesaj  veysel aqa Ptsi Eyl. 20, 2010 6:26 pm

Soru: mrb 23 yasındayım 1.65 boyundym ve 65 kiloyum 8 ay öncesne kadar 52 kiloydm yeni bir işe basladm devamlı oturuyorm malesef hiç hareket yok öglen cok fazla yemiyorum ekmek 1 dilim yiyorum ve 2 litreye yakın su içiyorum aksamları da sabah cok erken kalktıgım için yemek yiyip yatıyorum cok asırı kilo aldım basen bölgem cok kötü oldu ve kilo veremiyorum yardımcı olursanız cok sevinecegim tesekkürler

Cevap : Yemek yiyerek yatmanız kilo almanıza sebep olur. Benim size önerim sabah vakit bulamıyorsanız kendinize geceden kahvaltılık bir şeyler hazırlayın ve işyerinde kahvaltı yapın veya kahvaltınızda kahvaltılık tahıl gevreğini sütle beraber tüketin ama gece yemek yiyerek yapmayın. Bölgesel yağlanmalar için yağlanmanın fazla olduğu bölgenizi çalıştıracak egzersizler yapmanızı öneririm. Azar azar ve sık sık beslenin, uzun süre aç kalmayın.

------

Soru: İYİ GÜNLER.23 YASINDAYIM 11AY ÖNCE 2.DOĞUMUMU YAPTIM.HAMİLE KALMADAN ÖNCE 54KG.DIM SUANDA 60KİLOYUM.EMZİRİYORUM AMA KİLO VEREMEDİM KİLO VEREBİLMEM İÇİN SİZ NE ÖNERİRSİNİZ.BİRDE EMZİRİRKEN BİTKİSEL ZAYIFLAMA HAPI KULLANABİLİRMİYİM?SİMDİDEN TESEKKÜRLER.

Cevap : Boyunuzu belirtmediğiniz için kilonuz hakkında yorum yapamayacağım. Bitkisel olsun olmasın zayıflamaya yönelik hiç bir ilacı emzirme döneminde kesinlikle önermiyoruz. Bu tür ilaçları hekim onayı olmadan kullanmak sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.

------

Soru: ben 15 yaşındayım ve 63 kiloyum ve kilolarımdan da rahatsız oluyorum bana ne önerirsiniz

Cevap : Boyunuzu belitmediğiniz için kilonuz hakkında yorum yapamayacağım. Ancak büyüme gelişme döneminde zayıflama diyeti önermiyoruz.

------

Soru: 26 yaşındayım 1.65 boyundayım 46 kiloyum.nasıl kilo alabilirim.ideal kilom ne olmalıdır

Cevap : İdeal kilonuz 55-60 kilo arasında. kilo almak kilo vermekten çok daha uzun bir süreç gerektirir bu sebeple sabırlı olmanızı öneririm. Besin tüketiminizi arttırın. Sabah kahvaltınıza 1 yemek kaşığı pekmez, ara öğünlerinizde kuru kayısı, kuru erik gibi kurutulmuş meyveler ile birlikte fındık, ceviz gibi yağlı tohumları tüketebilirsiniz. Gece öğününde 1 su bardağı süt ile beraber 5-6 adet şekerli bisküvi tüketebilirsiniz. Besin tüketiminizi arttırmanıza rağmen 2-3 ay içinde kilonuzda bir artış olmaz ise bir endokrinolog hekime muayene olmanızda fayda var.

------

Soru: ben 23 yaşındayım 65 kilo 1,68 boyundayım en çok karın bölgem kilo alıyor ne yapsamda göbeğim ve belim gitmiyor ne yapmalıyım.. nasıl bir diyet uygulamalıyım ve boyuma göre ideal kilom nedir? öğrene bilirmiyim teşekkürler

Cevap: Kilonuz boyunuza göre normal. Kilo vermek isterseniz 60 kg ya kadar inebilirsiniz. Diyet ile bölgesel zayıflama mümkün değil, diyet yaparken vücut her yerden kilo kaybedebilir. Benim size önerim yağlanmanın fazla olduğu bölgeleri çalıştıracak egzersizler yapmanız yönünde.

------

Soru: 14 yaşında ve 54 kiloyum ve boyum 160.. herkes kilomun normal olduunu söylüo.. ama bnce deil sizce bu psikolojik mi yoksa cidden kilom normal deil mi??

Cevap : Kilonuz boyunuza göre gayet ideal. Kilo vermeniz sağlığınızı olumsuz yönde etkiler

------

Soru: merhaba ben 29 yaşındayım boyum 1.62 kilom 59 ve guatr rahatsızlığım var troit bezlerim az çalışıyor nasıl bir diyet önerirsiniz rahatsızlığım için ilaçda kullanıyorum

Cevap : Kilonuz boyunuza göre ideal. Tiroid için aldığınız ilaç tedavisi metabolizmanızın düzenli çalışmasını sağlar bu sebeple kilo almanıza neden olmaz.

------

Soru: selam ben daha once diyetisyen konturolunde 8 kilo verdim isim isim oturarak ve saat duzeni yok ornegin 14:00 calisyorum tabi b degisiyo ama okadar yorgun oluyorumki spor yapamiyorum zaten vaktimde olmuyo evliyim 1 cocugum var ev isleri yemek derken is saatim geliyo isin ozu verdigim kilolari diyeti biraktiktan sonra tekrar aliyorum su an 8 kilo fazlam var olmuyo ya omur boyu diyetle kilomu koturacam yada begenen begenmis dicem Smile diyet birsure sonra yorucu hal aliyo zaten isim geregi yemek ogunlerimi kaciriyorum benim icin bir cozumunuz varmi tesekurler

Cevap : Diyet değil, sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmenizi öneririm. Yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme sizin yaşam tarzınız olmalı, bu şekilde beslenirseniz formunuzu korursunuz. Öğün saatlerinizi siz kendiniz ayarlayabilirsiniz. En fazla 4 saatte bir beslenmenizi öneririm. Örneğin sabah kahvaltısını sabah saat 08:00 de yapıyorsanız, en geç 12:00 ye kadar bir ara öğün tüketmeniz gerekmektedir. Azar azar ve sık sık beslenmek, şeker ve şeker içeren besinleri tüketmemek, günde 2-2.5 lt su içmek gibi ufak ilkelerle formunuzu koruyabilirsiniz.

------

Soru: iyi günler sayın hocam ben 25 yaşındayım 187cm boyundayım 100 kg ağırlığındayım kilom uygun mu? değilse nasıl zatıflayabilirm. lütfen yardımcı olun şimdiden çok teşekkürler.

Cevap : Kilonuz boyunuza göre fazla. İdeal kilonuz 80-85 kg. Benim size önerim, azar azar ve sık sık beslenin. Uzun süre aç kalmayın. Şeker ve şeker içeren besinleri tüketmeyin. Günde 2-2.5 lt su içmeye çalışın. Fiziksel aktivitenizi arttırın.

------

Soru: boyum1.67 kılom87 ıkı dogum yaptım peş peşe rejim yapamıyorum nasıl zayıflaya bılırım dıyet ılaclarındanmı kullanayım bana tavsıyede bulunurmusunuz

Cevap : Zayıflama ilaçlarını hekim onayı olmadan kullanmak sağlığınıza ciddi zararlar verebilir. Benim size önerim, azar azar ve sık sık beslenin. Uzun süre aç kalmayın. Şeker ve şeker içeren besinleri tüketmeyin. Günde 2-2.5 lt su için. Fiziksel aktivitenizi arttırın.
veysel aqa
veysel aqa
Dosya Editörü
Dosya Editörü

Tecrube Puanı : 455
Teşekürler : 1

http://www.muhammedkacar.yetkin-forum.com